XVIII edycji Konkursu Recytatorskiego „Wierszowanie”

125

30  listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII edycji Konkursu Recytatorskiego „Wierszowanie”,  zorganizowanego przez MDK w Sanoku. Konkurs ten objął honorowym patronatem Podkarpacki Kurator Oświaty. Celem „Wierszowania”  jest popularyzacja literatury poprzez piękną recytację, rozbudzanie poczucia estetyki, poznawanie nowych twórców i ich dzieł, skłanianie do refleksji i dostarczanie wielu wzruszeń. Naszą szkołę reprezentowali: Gabrysia Kadubiec z 2a oraz Piotr Kłodowski z 2b, przygotowywani przez p. Katarzynę Markuc.

Komisja szczególną uwagę zwracała na dobór tekstów, a także dostosowanie ich do możliwości poznawczych i siły głosu recytatora. Gabrysia i Piotr zdobyli  uznanie jury i otrzymali oboje wyróżnienia, a jak przyznała komisja, poziom konkursu był bardzo wysoki. Serdecznie gratulujemy naszym recytatorom i życzymy im dalszych sukcesów!