Little Red Riding Hood

290

22 i 23 lutego grupa uczennic z klasy 3c pod opieką p. Marzeny Małek przygotowała przedstawienie w języku angielskim dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Gimnazjalistki: Oliwia Łuczka, Oliwia Pelczarska, Maja Piecuch, Ala Sobota, Julia Haduch oraz Aleksandra Słoniewska w ramach realizacji swojego projektu edukacyjnego wcieliły się w postacie z „Czerwonego Kapturka”. Podczas prac nad projektem uczennice rozwijały nie tylko swoje umiejętności językowe ale musiały również wykazać się zdolnościami literackimi, aktorskimi, plastycznymi no i oczywiście organizacyjnymi. Efekty ich kilkutygodniowych przygotowań mogli podziwiać uczniowie klasy pierwszej i czwartej naszej szkoły. Widzowie z ogromną ciekawością i uwagą oglądali przedstawienie, podczas którego musieli zauważyć, jakie zmiany do bajki wprowadziły starsze koleżanki, ponieważ ich wersja różniła się od tej, jaką znają najmłodsi.

Wszystkie dzieci bezbłędnie poradziły sobie z zadaniem, za co zostały nagrodzone słodkościami z koszyczka Czerwonego Kapturka, a na koniec spotkania mogły przymierzyć stroje i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.