BRITISH or AMERICAN

287

WIELKI SUKCES NASZYCH  UCZNIÓW W MIĘDZYPOWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH „BRITISH or AMERICAN”

16  marca grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w XVIII edycji Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „BRITISH  or AMERICAN”,  który miał miejsce w SP 3 w Sanoku. W konkursie  uczestniczyło 71 uczniów ( gimnazjalistów i uczniów klas szkół podstawowych ) z powiatu sanockiego i sąsiednich powiatów. Wszyscy wykazali się nie tylko dużą znajomością języka angielskiego, ale przede wszystkim szeroką wiedzą ogólną i umiejętnością obserwacji otaczającego nas świata.

Mamy zaszczyt poinformować, że czworo uczniów naszej szkoły znalazło się w gronie laureatów, zajmując wszystkie czołowe miejsca w kategorii klas gimnazjalnych. Tak więc, Emil Bonk ( kl. 3B ) nie miał sobie równych – pokonał wszystkich swoich rywali i w gronie laureatów uplasował się na I miejscu. II miejsce wśród laureatów zdobyli: Szymon Krysa i Zosia Filipowicz ( oboje z kl. 2A ). III miejsce i  tytuł laureata uzyskała również uczennica naszej szkoły – Blanka Pacykowska ( kl. 2A ).

Cała nasza zwycięska CZWÓRKA, przygotowywana do konkursu pod kierunkiem p. Grażyny Kocyły, wykazała się olbrzymią wiedzą z zakresu historii, geografii, literatury, filmu, polityki, sportu  i  muzyki, a to wszystko w języku angielskim.

Należy podkreślić, że konkurs ten wpisany jest na listę konkursów Kuratora Oświaty i laureaci, czyli zdobywcy trzech pierwszych miejsc, otrzymają dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich. Nagrody dla laureatów konkursu zostaną wręczone podczas zaplanowanego na maj podsumowania konkursów pod  patronatem Burmistrza.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 Życzymy również dalszych sukcesów językowych w przyszłości.