Projekt CULTURE BOX EXCHANGE z uczniami z Tajpej

148

Projekt realizowany w ubiegłym roku szkolnym połączył uczniów naszej szkoły ze szkołą w Tajwanie. Dzięki znajomości języka angielskiego uczniowie SP9, pod opieką p. Marzeny Małek, mogli nie tylko poznać tak odległą kulturę ale również doskonalić umiejętności językowe podczas spotkań na Skype ze swoimi rówieśnikami z Azji. Podsumowaniem naszej współpracy było przygotowanie paczki (CULTURE BOX) prezentującej kulturę i tradycje obydwu krajów. Uczniowie SP9 z dużym zaangażowaniem przygotowywali materiały prezentujące polską kulturę (portfolio o Polsce i Sanoku). Podzieliliśmy się również z naszymi rówieśnikami polskimi słodyczami – krówkami oraz preclami z Lajkonika. Wśród wielu innych gadżetów, które wysłaliśmy, znalazła się również lokalna gazeta, ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród uczniów w Tajpej.
Przesyłka z Tajwanu również bardzo spodobała się naszym uczniom. Absolwenci naszej szkoły, którzy brali udział w realizacji tego projektu w ubiegłym roku szkolnym, odwiedzili nas we wrześniu aby obejrzeć zawartość Culture Box oraz spróbować przesłanych smakołyków. W paczce znalazła się oryginalna biała herbata, suszone mango, ciasteczka z nadzieniem ananasowym, płyty CD z tradycyjną muzyką, albumy o Tajwanie własnoręcznie wykonane przez uczniów tamtejszej szkoły, zestaw z pędzlem do kaligrafii chińskiej oraz wiele innych ciekawych i wartych obejrzenia pamiątek.
Wszystkich ciekawych świata zapraszamy do obejrzenia Culture Box z naszej partnerskiej szkoły w Tajwanie w przyszłym tygodniu (II piętro,obok Sali 37).
Udział w projekcie Culture Box Exchange wymagał od uczniów dużego poświęcenia, ale warto było pochylić się nad polskim dziedzictwem kulturowym, skonfrontować stereotypy z rzeczywistością, znaleźć podobieństwa między kulturami oraz zaakceptować różnice i odmienności.
W bieżącym roku szkolnym będziemy nadal kontynuować współpracę nad tym projektem. Wezmą w niej udział uczniowie klasy 7a. O efektach współpracy będziemy Was informować na bieżąco.