Szlachetna Paczka -podsumowanie

223

„Drogi Darczyńco, cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!”

Tak rozpoczyna się list, który otrzymaliśmy jako społeczność Szkoły Podstawowej nr 9 w Sanoku (dawne Gimnazjum nr 4). Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Lubimy ludzi i pomoc w realizacji ich potrzeb, zwłaszcza tych najbardziej podstawowych, a dla niektórych niewyobrażalnie przyziemnych. Prośba o niezbędne produkty spożywcze, środki higieny , chemię gospodarczą, ubrania spotkała się z tak dużym odzewem, iż nie sposób wątpić w szlachetność ludzi. Udało się także, dzięki ofiarności „DOBREGO CZŁOWIEKA”  przekazać stół i krzesła. Ogromne poświęcenie naszych uczniów-wolontariuszy mogliśmy zakupić lodówkę, czajnik i żelazko.

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.

Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem POD-1193-598983), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Drodzy Państwo, Opiekunowie, Darczyńcy!

Serdecznie dziękujemy za altruizm i życzymy, by dobro do Was powróciło.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, bo to ich zapał, upór, stałe nagłaśnianie akcji i poświęcenie sprawiło, że na twarzach obdarowanych pojawił się promienny uśmiech, łzy wzruszenia i spojrzenie pełne wdzięczności.

Poniżej krótka relacja z przekazania upominków przesłana przez wolontariuszkę opiekującą się rodziną.

„Rodzina, gdy ujrzała strażaków wypakowujących paczki z busa, była bardzo zdziwiona, nie mogli uwierzyć, że to wszystko jest dla nich. Mały P. stał przy drzwiach i nie mógł się nacieszyć, że tylu strażaków go odwiedziło. Zaczęli wspólnie rozpakowywać kartony. Gdy młodszy syn znalazł zabawki, od razu zaczął je rozkładać, a o pomoc poprosił nowego kolegę w mundurze. Mama, widząc prezent dla niej, rozpłakała się, mówiła, że nigdy nie dostała tak pięknego zegarka i kosmetyków. Wdzięczna jest także za odzież dla P., której było mnóstwo. Podarunek dla M. był strzałem w dziesiątkę, warto było zobaczyć radość w jego oczach. Nowa lodówka oraz krzesła pomogą im w codziennym funkcjonowaniu, a żywność umili przyszłe święta.(…)

Cała rodzina chciała podziękować darczyńcom za okazaną pomoc oraz poświęcony czas na przygotowanie paczki. Słowami ciężko jest wyrazić ich wdzięczność, te rzeczy sprawią, że ich święta będą piękniejsze. Chcieliby także życzyć wesołych, spędzonych w gronie najbliższych świąt wszystkim tym, którzy przyczynili się do stworzenia paczki świątecznej dla ich rodziny.”

Jako społeczność SP 9 w Sanoku dziękujemy raz jeszcze za każdy najdrobniejszy gest i podarunek. Życzymy Państwu szczęścia, życzliwości innych ludzi, spokoju i dobrego Nowego Roku 2019.

Tekst: Ewa Wrotniak