Było pięknie! VIII Koncert Noworoczny

278

Późnym popołudniem, 25 stycznia 2019 r.  odbył się w SP 9 w Sanoku wyjątkowy VIII Koncert Noworoczny .

Ma on już w naszej szkole swoją piękną tradycję, ma także zawsze komplet widzów. I tym razem publiczność nie zawiodła – rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, nauczyciele i uczniowie SP9 mogli podziwiać występy utalentowanych artystów i przypomnieć sobie atmosferę świąt Bożego Narodzenia.   Nastrój spotkania miał zatem nie tylko świąteczny, ale także bardzo rodzinny charakter. 

Koncert prowadzili uczniowie klasy 3c – Emilka Stelmach i Jakub Uluszczak.

Przed zaproszonymi gośćmi wystąpili uczniowie oraz zaproszeni na tę okazje artyści – m.in.  absolwenci naszej szkoły.

Dziewczęta z klasy 5a ( Maja Drozdowska, Aleksandra Pelc, Weronika Bąk, Milena Bińczyk, Maja Bodziak, Julia Janoszek, Zuzanna Kucharska, Justyna Maślany, Karolina Nitka)  i gimnazjum przywitały zebranych piosenką „Baw się razem z nami”. Do muzycznych życzeń dołączyły również uczennice klasy 2a (biorące także udział w pokazach gimnastycznych)  w piosence „Wesoły Nowy Roczek” (opiekunka p. M. Wołtosz). Inni artyści, których głosy zachwycały i wprowadzały w liryczny nastrój to: Jagoda Kopczak, Gabrysia Grządziel, Magda Radwańska i Weronika Materna, Wiktoria Januszczak zespół  OKTET, Klaudia Kita, Paulina Kopczak, Karolina Kozubek, Monika Nitka, Kinga Nitka, Zofia Filipowicz, Gabrysia Kadubiec.

Nieodłączną częścią Koncertu Noworocznego są pokazy gimnastyczne uczennic doskonalących umiejętności pod kierunkiem p. Marii Rywki. I tym razem popisy niezwykle gibkich i wysportowanych dziewcząt (uczennic klas pierwszych, drugiej, SP i gimnazjum) wzbudzały aplauz widowni (gimnastyczki: Emilia Chudzik, Ania Warchoł, Roksana Kopczyk, Oliwia Stankiewicz, Julia Pacula, Paulina Herbut, Michasia Mączałowska, Maja Sowa, Kamila Roman, Gabrysia Nicko, Maja Bodziak, Zuzanna Kucharska, Michasia Frąc, Weronika Twardy, Julia Królicka Julia, Piegdoń, Marysia Warchałowska, Maja Łuczko, Maja Wilk, Julia Ekiert, Zuzia Wiśniewska, Julia Jajko, Milena Bińczak, Justyna Maślany, Maja Drozdowska, Monika Zubel).

Wspaniale zaprezentowali się także tancerze – zarówno ci, prezentujący tańce ludowe (Jagoda Kopczak, Norbert Pilawski, Natalia Niżnik, Dominik Brajta, Aleksandra Brzeżawka, Sławomir Bąk, Weronika Twardy, Kacper Sobolak, Anna Mączałowska, Nikola Bobik, Ola Słoniewska, Kacper Radwański,), jak i taniec nowoczesny. Ten ostatni mogliśmy podziwiać w wykonaniu: Natalii Niżnik i Oli Brzeżawskiej, zespołu „Fortnite” (żywiołowym tańcem chłopcy skradli serca publiczności), Ingi Robaszkiewicz i Uli Pawłowskiej, zespołu FOKS. Z kolei „Taniec Śnieżynek” (uczniowie kl.1b pod opieką p. Marioli Pankiewicz – Natalia Jakiel, Anna Maslei, Sofiia Maslei,  Patrycja Śliwka,  Wiktoria Wielobób, Olga Wróblewska, Antoni Gajda ) do dźwięków piosenki  „Hallelujah” potrafiłby chyba skruszyć każde serce, podobnie jak piosenka „Lajkoniku, prowadź nas” w wykonaniu Oliwiera Curzydło i Olgi Wróblewskiej.

Po finale – wspólnym odśpiewaniu piosenki „Biały śnieg”, głos zabrał  wicedyrektor p. Robert Hryszko, który podziękował za wspaniałe widowisko  i  gratulował  pięknych występów artystom.

Koncert  dostarczył wszystkim wielu pięknych wrażeń, przeżyć i radości.

Został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność.

Organizatorem oraz kierownikiem artystycznym Koncertu Noworocznego jest p. Adam Kuliga, pod którego czujnym okiem nasi wokaliści oraz tancerze pięknie rozwijają swoje talenty.

Występy gimnastyczne przygotowała p. Maria Rywka, prowadząca od lat społecznie w naszej szkole zajęcia z akrobatyki sportowej.

O  klimatyczną scenografię zatroszczyła się p. Barbara Janus, p. Ewa Kurdyła wraz z p. Marią Rywką  i przy pomocy uczennic klas gimnazjalnych.

Dziękujemy i z  niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!