MAMY LAUREATA KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO TECHNICZNEGO!

190

W dniu 1 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku („Mechanik”) odbyła się VIII edycja  Międzyszkolnego  Konkursu Języka Angielskiego Technicznego dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych (VII i VIII klasa) z powiatu sanockiego i innych okolicznych powiatów. Wśród startujących w konkursie była również grupa uczniów naszej szkoły. Poziom uczestników był niezmiernie wysoki, ale również zadania konkursowe postawiły wysoko poprzeczkę. Uczestnicy konkursu zmagali się bowiem z bardzo trudnym testem sprawdzającym stopień znajomości słownictwa technicznego z zakresu technologii informacyjnej, branży samochodowej, mechanicznej oraz ochrony środowiska.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zadań zamkniętych, sprawdzającego rozumienie tekstów pisanych oraz znajomość środków językowych ściśle związanych z ww. zagadnieniami, np. nazwami zawodów i narzędzi w branży mechanicznej, elementów i części samochodowych, urządzeń komputerowych, systemów operacyjnych, pojęć związanych z zagrożeniami i ochroną środowiska naturalnego.

Uczestnicy konkursu doskonale poradzili sobie z rozwiązywaniem zadań oraz wykazali się naprawdę imponującą wiedzą w zakresie znajomości słownictwa zawodowego. Zwycięzcą konkursu został uczeń naszej szkoły – Szymon Krysa ( kl. 3A ), podopieczny p. Grażyny Kocyły, który pokonał wszystkich swoich rywali i zdobył prestiżowe I miejsce z doskonałym wynikiem punktowym – 58 pkt / max 60. Otrzymał dyplom LAUREATA i wartościowe nagrody rzeczowe ( m.in. wysokiej klasy słuchawki bezprzewodowe )  i gromkie brawa od organizatorów konkursu.

Warto podkreślić, że powyższy konkurs znajduje się w wykazie konkursów Kuratorium Oświaty w Rzeszowie wpisywanych na świadectwie ukończenia szkoły i uwzględnianych przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych  i ponadgimnazjalnych.   Serdecznie dziękujemy wszystkim reprezentantom naszej szkoły za udział w konkursie a Szymkowi  gratulujemy tak imponującego wyniku i życzymy dalszych sukcesów ! CONGRATULATIONS !!!