Wielki sukces naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego

175

6  lutego grupa  uczniów naszej szkoły brała udział w Powiatowym  Konkursie  Wiedzy o  Krajach Anglojęzycznych  i  Języku Angielskim, który odbywał się w SP 3 w Sanoku.  Była to już XIX edycja tego konkursu, który jest wpisany na listę konkursów Podkarpackiego Kuratora Oświaty i jest uwzględniany przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych ( laureaci i finaliści otrzymują dodatkowe punkty ). Konkurs ten adresowany był do uczniów starszych klas szkoły podstawowej i klas III gimnazjum. Uczestniczący w konkursie musieli wykazać się nie tylko dużą znajomością języka angielskiego, ale przede wszystkim szeroką wiedzą ogólną o kulturze krajów anglojęzycznych i umiejętnością obserwacji otaczającego nas świata. Test konkursowy w języku angielskim sprawdzał  bowiem znajomość wydarzeń z życia współczesnego oraz wiadomości m.in. z zakresu historii, geografii, literatury, filmu, polityki, sportu, muzyki itp.

Miło nam poinformować, że wśród zwycięzców konkursu znalazło się troje naszych wychowanków, podopiecznych p. G. Kocyły, którzy uzyskali zaszczytne tytuły – Marcelina Ochała ( kl. 3C )  i  Szymon Krysa ( kl. 3A ) zostali LAUREATAMI, zdobywając kolejno II i III miejsce w powiecie, a Zofia Filipowicz ( kl. 3A ) uzyskała WYRÓŻNIENIE. Dyplomy i nagrody zostaną im wręczone podczas zaplanowanego na marzec uroczystego podsumowania konkursu.

Dziękujemy wszystkim naszym uczestnikom konkursu, a całej naszej zwycięskiej TRÓJCE serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!