Wir sind im Herzen Europas

142

28 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się finał konkursu „Wir sind im Herzen Europas” pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka Tomasza Matuszewskiego. W II etapie wzięło udział 10 uczniów z sanockich szkół, którzy zdobyli największą liczbę punktów w teście pisemnym. W finale ustnym sprawdzano umiejętność formułowania dłuższej wypowiedzi oraz reagowania językowego w konkretnych sytuacjach.

Z satysfakcją i dumą informujemy, że uczennice naszej szkoły- Marcelina Ochała z klasy 3c oraz Martyna Poławska z klasy 8a otrzymały tytuł laureata tego konkursu. Świetnie spisał się również uczeń klasy 3b Dominik Brajta, który zajął miejsce tuż za podium. 

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Milena Biernikiewicz ( SP nr 1),

II miejsce – Marcelina Ochała (SP nr 9),

III miejsce – Martyna Poławska (SP nr 9).

Wyżej wymienieni uczniowie wygrali nagrodę ufundowaną przez Burmistrzów Miast: Sanoka i Reinheim – wyjazd na jubileusz 25 -lecia partnerstwa Sanok-Reinheim do Niemiec.

Konkurs zorganizowały i uczniów przygotowały- p. B.Janus, p. M.Wójcik.

Herzlichen Glückwunsch!!!