Konkurs Wiedzy o Piłce Nożnej

124

Z rzeczy nieważnych, piłka nożna jest najważniejsza – słowa te wypowiedziane przez Jana Pawła II są prawdziwe. Rozejrzyjmy się dookoła: czy jakikolwiek inny sport tak mocno polaryzuje społeczeństwo i wzbudza tyle emocji wśród ludzi? Futbol to sport, który potrafi łączyć zwaśnionych sąsiadów na czas mistrzostw świata lub kończyć długoletnie przyjaźnie przez niepomyślny wynik meczu.

W naszej szkole po raz trzeci odbył się finał Konkursu Wiedzy o Piłce Nożnej. Drugi raz jako ogólnosanockie rozgrywki. W tym roku SP nr 9 przyjęła 10 gości z pięciu szkół. Uczniowie mogli poczuć się jak w „Jednym z dziesięciu”, odpowiadając na pytania za pulpitami swoich stanowisk. Każdy z nich wykazał się wiedzą, lecz jak wiadomo,  zapamiętani zostaną tylko zwycięzcy. Pierwsze miejsce zajął uczeń SP1 – Jakub Jaruga, drugi był również uczeń SP1 – Kacper Filipczak, zaś trzecie miejsce zajął reprezentant naszej szkoły Bartłomiej Adamiak. Gratulujemy!

Jak co roku nad prawidłowym przebiegiem Konkursu czuwała komisja ekspercka. Tradycyjnie od dwóch lat zasiadają w niej pan Jan Bindas oraz pan Adam Florek. W tym roku skład komisji uzupełnił gość specjalny: dziennikarz Radia Rzeszów – pan Mateusz Marczydło, który po konkursie przeprowadził relację  z przebiegu imprezy. Pytania ułożył i zadał uczeń klasy 3B – Dominik Brajta, który jest pomysłodawcą i organizatorem tego eventu. Prezentacja multimedialna, która umożliwiła zadawanie pytania na podstawie źródeł medialnych, została przygotowana przez Mikołaja Langenfelda. Wartościowe nagrody rzeczowe ufundował nasz stały sponsor: firma mUbezpieczenia. Trzeba też pamiętać o wielkim wsparciu udzielonym przez dyrektora szkoły – pana Roberta Hryszkę, który swoim zaangażowaniem sprawił, że organizacja konkursu nie była tak trudna. Nie byłoby jednak Konkursu, ani dwa lata temu, ani rok, ani nawet w tym roku, bez ogromnego wsparcia pana wiceburmistrza  do spraw oświaty, zarazem wielkiego przyjaciela tego wydarzenia – pana Grzegorza Korneckiego.

Do zobaczenia za rok!

Autor sprawozdania: Dominik Brajta